Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Pensionerade lärare och forskare

Här hittar du kontaktuppgifter till institutionens pensionerade medarbetare.

Elisabeth Arwill-Nordbladh, professor emerita, arkeologi, elisabeth.nordbladh@archaeology.gu.se

Jan Christensen, historia, jan.christensen@history.gu.se

Thomas Lindkvist, professor emeritus, historia, thomas.lindkvist@history.gu.se

Thomas Magnusson, professor emeritus, historia, thomas.magnusson@history.gu.se

Jarl Nordbladh, professor emeritus, arkeologi, jarl.nordbladh@archaeology.gu.se

Lennart Palm, professor emeritus, historia, lennart.palm@history.gu.se

Lennart K Persson, professur emeritus, historia, lennart.k.persson@history.gu.se

Margareta Strandberg-Olofsson, professor emerita, antikens kultur och samhällsliv, margareta.strandberg.olofsson@class.gu.se

Ingela Wiman, antikens kultur och samhällsliv, ingela.wiman@class.gu.se

Sidansvarig: Katarina Tullia von Sydow|Sidan uppdaterades: 2018-08-27
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?